Jdi na obsah Jdi na menu
 


V kynologickém klubu Třebíč-Nové Dvory se věnujeme nácviku poslušnosti, pachových prací a obran. Naším cílem je zajistit pohodové soužití psů a jejich majitelů. Rádi vám poradíme s výběrem psa, s jeho socializací, přípravou na výstavy, bonitace a různé zkoušky z výkonu.

Našimi členy jsou psovodi se psy s průkazem původu i bez průkazu původu. Na "cvičák" se nemusí bát přijít ani majitelé menších ras, kteří chtějí mít své pejsky ovladatelné a zabavit je výcvikem, který je veden pozitivní motivací  a proto je pro všechny pejsky velkou zábavou.

Pokud se rozhodnete za námi přijít podívat tak si s sebou nezapomeňte přinést vodu, pamlsky a hračku pro svého psa. Před tím než se na cvičák vypravíte se raději telefonicky domluvte na datumu a hodině výcviku přímo s některým z výcvikářů. Doba lekcí se totiž mění podle potřeb výcvikářů a psovodů.

Dále pro Vás nabízíme možnost se věnovat loveckému výcviku.

Více informací o hodinách kdy výcvik probíhá a o kontaktech na jednotlivé výcvikáře kteří výcvik vedou naleznete v sekci Výcvikové hodiny a v sekci Kontakty.

 

Individuální výcvik

Při individuálních hodinách se výcvikář věnuje jednomu nebo dvěma psům a výcvik přizpůsobuje potřebám těchto psů a přáním jejich majitelů. Individuální výcvik je vhodný pro nápravu nežádoucího chování, pro přípravu psa na zkoušky nebo pro psovody kteří by rádi se svým psem procvičili některé specifické cviky.

Na individuálních hodinách se může s výcvikářem domluvit psovod navštěvující kurz poslušnosti, člen klubu nebo člověk který na cvičiště pravidelně nedochází.

Individuální výcvik.................200-300 Kč/1 pes/1 lekce

 

 Kurz poslušnosti

V kurzu poslušnosti se zaměřujeme hlavně na základní ovladatelnost psa (chůze na vodítku,přivolání,sedni,lehni,vstaň a odložení psa v různých pozicích) a na jeho socializaci (správné návyky chování k ostatním psům a lidem).

Kurzy poslušnosti začínají 3x do roka (na jaře, v létě a na podzim) a trvají maximálně 12 týdnů (2 výcvikové lekce jsou náhradní pro ty, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli na některou hodinu výcviku dostavit. Více výcvikových hodin výcvikář,který vede kurz,nenahrazuje).

Pokud se chcete do kurzu přihlásit napište mail některému z výcvikářů. Do mailu uveďte vaše jméno a telefonní kontakt na vás, plemeno psa, se kterým by jste chtěli kurz navštěvovat a jeho stáří. Výcvikář vás bude informovat o tom kdy bude kurz začínat. Do kurzů se hlašte co nejdříve,počet psů v jednom kurzu je omezen.


Kurz poslušnosti................1000kč/10lekcí
(platba celé částky při druhé lekci)

Po absolvování kurzu 10 lekcí poslušnosti si lze zaplatit členský příspěvek na celý rok a stát se tak členem kynologického klubu Třebíč-Nové Dvory. Členství v klubu je podmíňěno odpracováním brigádnických hodin a aktivní pomocí při jakýchkoliv akcích pořádaných klubem (zkoušky, závody, předváděcí akce). Členství v klubu není nárokové, členem se může stát pouze člověk který chce se psem soustavně pracovat a ve výcviku pousovat psa i sebe dále, nebo člověk, který chce se psem pravidelně procvičovat naučené cviky a dopřát mu pravidelný kontakt s dalšími psy. Členem klubu se může stát pouze člověk, který má se svým psem kladný vztah a respektuje ho jako živou bytost. Osobě, která by opakovaně porušovala pravidla klubu, může být členství zrušeno.