Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKCE POŘÁDANÉ NAŠÍM KLUBEM:

 

ZKOUŠKY DLE NZŘ a MZŘ 11.7.2015

 

Rozhodčí: Jiří Hammer

Figurant: Vojta Konečný

Začátek zkoušek: 8:00 hodin, sraz všech pomocníků,

účastníků i diváků v 7:30 hodin

 

ZKOUŠKY DLE KJ ČR BRNO

 

Rozhodčí:

 

PŘIHLÁŠKA

Jméno a příjmení psovoda:

Datum narození:

Rodné číslo (bez čísla za lomítkem):

Adresa bydliště, PSČ:

Telefon, e-mail:

Členství ZKO:
                                    
Kategorie zkoušky na kterou se hlásíte:
    
Jméno psa:

Chovatelské stanice:

Datum narození psa:

Plemeno:

Pohlaví:

Číslo zápisu:

Tetovací číslo / číslo čipu:

 

Poplatek za zkoušky:

  • členové KK Třebíč-ND 300 Kč
  • nečlenové KK Třebíč-ND 350 Kč (psovod, který chce nastoupit na zkoušky dle jakéhokoliv zkušebního řádu, musí být členem organizace, která je zastřešená ČMKU. Psovod tedy musí být prostřednictvím jakékoliv organizace (chovatelský či jiný klub, ZKO.....) členem ČMKU.

 

Pro bližší informace o pořádaných akcích nebo o možnosti přihlášení na zkoušky nebo závod si pište na e-mail: brezinova-petra@seznam.cz nebo volejte na tel.č.: 777039248

 

AKCE KTERÉ JIŽ NA NAŠEM CVIČÁKU PROBĚHLY

 

V sobotu 17.9 od 14:30 uspořádal náš klub předváděcí akci výcviku psů na Sokolském stadionu v Třebíči tentokrát na téma agility a flyball.

V soobotu 17.9 jsme připravili na Sokolském stadionu ukázky výcviku flyballu a agility. Akce byla pořádána v rámci doprovodného programu závodů na kolech.

Jako první proběhly ukázky flyballu. Ukázek tohoto,pro mnoho lidí neznámého,sportu se zúčastnili členové jak kynologického klubu Třebíč tak členové agility klubu Třebíč kteří tento psí sport trénují. Po rozběhání všech psů překonal každý pes celou flyballovou dráhu. Flyballové ukázky končily ukázkami nácviku střídání psů na startu. Po zkončení ukázek flyballu si mohli sami přihlížející vyzkoušet jak se cítí pes při překonávání dráhy a jak moc je flyball opravdu napínavým sportem v rámci soutěže dvojic.

Jako další proběhly ukázky agility. Těchto ukázek se opět zůčastnili jak členového našeho klubu tak členové aility klubu Třebíč. Po zaběhnutí připravené tratě se všemi psy byla vyhlášena soutěž pro děti při které si děti mohly zkusit jaké to je zapamatovat si parkur složený z 10 překážek a vést po něm svého kamaráda který neví kudy trať vede.Tato soutěž se dětem velice líbila a nutno podotknout že se jí velice dobře zhostili i velice malé děti Po této soutěži si kdokoliv z přihlížejících mohl zkusit zaběhnout připravenou trať se psem který agility už nějakou dobu zná nebo si vyzkoušet nácvik některých překážek se svým vlastním psem. Naši členové také zodpovídali dotazy ohledně výcviku nebo výchovy psů.

Na konec programu proběhla ještě jedna ukázka běhu agility a byla vyhlášena poslední soutěž,při které měli děti překonávat parkur složený z agility překážek v co nejrychlejším čase.

Všechny děti byly samozřejmě za své výkony odměněny sladkostmi a věcnými cenami.

Myslím,že akce se nám povedla. Děkujeme všem kteří se na nás přišli podívat a zveme všechny na poslední předváděcí akci která se bude konat 8.10 tentokrát na téma dogfrisbee a tanec se psem.

Velké dík patří opět všem těm kteří přišli pomoct s organizováním akce

Fotky z této akce od Ivety Tóthové najdete zde a zde.Další fotky od Verči Makovcové najdete zde a fotky od Petra Šmejkala najdete zde.

Všechny tyto akce jsou financovány z grantového systému města Třebíč.

 

Dne 18.9.2011 proběhly na našem cvičáku zkoušky KJ Brno. Zkoušky přijela posoudit paní rozhodčí Marcela Nalezená. Část obran odfiguroval Jirka Frank.

Na zkoušky nastoupili 4 psovodi z našeho klubu a všichni zkoušku úspěšně splnili. Na zkoušku ZOP nastoupili: Veronika Hlávková s Gayou, ing. Jiří Durdík s  Aimy a Andrea Dobrovolná se Sophi. Na zkoušku ZPU 2 nastoupila Lucie Dufková s Kenem.

Navzdory předpovědi počasí nám celý den vyšel na počasí krásně. Svítilo sluníčko,ale nebylo vedro. O půl deváté jsme vyrazili na stopy. Se stopami neměl ani Keno ani malý knírač nastupující na zkoušku ZPU1 nejmenší probblém. Ihned po návratu ze stop proběhly všechny poslušnosti a skupinové cviky. Poslušnosti všech našich členů byly povedené a myslím si úměrné věku nastupujících psůPo poslušnostoch nastupovala Lucka Dufková s Kenem na obranu.

Ráda bych poděkovala paní rozhodčí která spravedlivě zkoušky posoudila a dala psovodům cenné rady pro další práci. Dále bych ráda poděkovala figurantovi Jiřímu Frankovi za profesinoální práci na obraně. Velké dík samozřejmě také patří vedoucí zkoušek Pavla Dohnalové.

Hlavně bych ale ráda pogratulovala Verči Hlávkové a Andree Dobrovolné k jejich první, a doufán že ne poslední, složené zkoušce z výkonu Gratulace samozřejmě patří také všem ostatním, kteří zkoušky úspěšně splnili.

Fotky ze zkoušek, za které děkujeme Ivetě Tóthové, nejdete zde a zde.

 

Dne 18. 6. od 13:00 hodin uspořádal náš klub na Sokolském stadionu v Třebíči předváděcí akci výcviku psů spojenou se soutěžemi pro děti.

 V sobotu ve 12:00 se nás většina sešla na Sokolském stadionu a začali jsme vše připravovat na akci,která měla začít ve 13:00. V jednu hodinu bylo na stadionu pár přihlížejících lidí tak jsme se začátkem počkali asi 10 minut. Nakonec i přes občasné krátké sprchnutí nám bylo všeho všudy napočítáno ke stovce diváků.

Program zahájila Peťa se svými téměř půlročními maliňáčky. Ukázala nácvik přivolání a odvolání štěňat od lidí a psů.

Další na programu byla poslušnost ve skupině. Ta se nám vcelku povedla až na malé zaškobrtnutí 2 psovodů při povelu vpravo vbok .V řadě cvičilo poslušnost 11 psovodů. V takovémto počtu psů jsme nikdy nikde poslušnost vyzkoušet nemohli už jen kvůli prostoru, který je na takovouto řadovku potřeba. Psovodi i psi to zvládli perfektně a patří jim velké poděkování.

Pak jsme vyzvali přihlížející diváky, aby si vyzkoušeli některé cviky se psy,kteří dané cviky už zvládají na povel a nebo aby přišli se svými psy,které chtějí nějaký cvik naučit. Myslím, že se většině dětí moc líbilo, když si mohli přivolat psa, který byl stejně velký jako oni sami,nebo mu dali povel lehni nebo sedni a on je poslechnul.

Po té jsme předvedli poslušnost,odložení za pochodu a v klusu, metrovou překážku a aporty se třemi belgičáky.

Pak opět dostali prostor přihlížející divácí,aby si mohli vyzkoušet cviky s našimi nebo jejich psy a aby se mohli zeptat na cokoliv ohledně výcviku a výchovy.

Závěrečná ukázka byla ukázka obran. Peťa s Bindy předvedli vyštěkání, prohlídku a doprovod pachatele s pokusem o útěk a přepadení psovoda. Nakonec náš figurant Pavel Kašík zkusil Bindi utéct a zastrašit jí výstřely ze startovací pistole. Bindi ovšem předvedla krásné nekompromisní zadržení i přes to, že jí v cestě stály krabice.

Po ukázkách výcviku se začalo soutěžit. Soutěžili děti v různých hrách se psí tématikou. Děti měli poznat některá z plemen,která se ukázek zúčastnila, seřadit plemena psů od nejmenšího k největšímu, rozeznat vlka od psů domácích, házet míčky do makety psí tlamy, poskládat rozstříhaný obrázek psa a najít rozdíly mezi dvěma obrázky psa. Další soutěží bylo obíhání 2 nebo 4 maket (podle věku dítěte) používaných při výcviku psů na čas. Všechny děti byly za svoje výkony oceněny sladkostí a věcnou cenou.

Myslím si, že se nám tato akce podařila,děkujeme těm, kteří se na nás přišli podívat a všechny zveme na další ukázky výcviku psů, které budou probíhat 17.9. a začátkem října. Tyto akce představí výcvik agility, dogfrisbee a tance se psem.

Největší dík patří samozřejmě všem těm,kteří se ukázky zůčastnily a pomohli s organizací a průběhem celé akce.

Fotky od Verči Makovcové najdete zde a její krásné video zde.Video které natáčela internetová televize Třebíč naleznete zde.

Všechny 3 akce jsou financovány z grantového systému města Třebíč.

logo-gs-zm.jpg

 

Dne 5.6.2011 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle NZŘ. Zkoušky přijel posoudit pan rozhodčí Jiří Hammer.

Na zkoušky nastoupilo 9 lidí z toho 6 psovodů z našeho klubu a všichni naši psovodi zkoušky úspěšně splnili. Na zkoušku ZVV1 nastoupila Petra Březinová s Arnoštem a Petra Vetchá s Bindi. Na zkoušku ZZO nastopili: Hana Urbanová s Wiki, Lucie Nejedlá s Fíkem, Martin Falhar s Kirou a Jana Procházková s Nellou.

Stopy probíhaly na louce za Třebíčí a obě Petry si ze stop odvezly přes 90 bodů Poslušnosti pak proběhly na našem cvičáku. Velice krásnou poslušnost ZZO ohodnocenou 57 body předvedla malá kníračka Nella s Janou Procházkovou. Svoji první, a doufám že ne poslední, zkoušku si zde také úspěšně složili Hana Urbanová s labradorkou Wiki a Lucie Nejedlá s jorkšírkem Fíkem. Hezkou poslušnost předvedl také Martin Falhar s flatem Kirou. Za poslušnosti v kategorii ZVV1 si obě Petry opět zasloužily přes 90 bodů.

Poslední oddíl zkoušek-obrany probíhali také na našem cvičáku. Zde předvedla téměř bezchybnou obranu Petra Vetchá s Bindy. Tuto obranu ohodnotil pan rozhodčí Jiří Hammer zaslouženými 97 body. Petra s Arnoštem si z obran odnesli 82 bodů.

Děkujeme jako vždy úžasnému panu rozhodčímu Jiřímu Hammrovi, taktéž úžasnému figurantoovi Jiřímu Frankovi a za tyto zkoušky rozhodně největší dík patří vedoucímu zkoušek Pavlovi Kašíkovi

Za fotky, které naleznete zde, děkujeme Lucce Nejedlé.

 

Dne 29.5.2011 uspořádal náš klub závod dle ZZO a ZVV1 (beze stop a bez speciálních cviků). Závod přijel posuzovat pan rozhodčí Jiří Hammer. Figurování se výborně zhostil figurant Jiří Frank.

Závodu se zůčastnilo celkem 16 psovodů a 18 psů. 6 psovodů soutěžilo v kategorii ZVV1 z toho 3 psovodi z našeho kynologického klubu (Petra Vetchá s Bindi, Blanka Krejčí s Banny a Lucka Dufková s Kenem). Kategorie ZZO,která sloužila zároveň jako výběrový závod na mistrovství mládeže MSKS v této kategorii pro závodníky mladší 18 let, se zůčastnilo 10 závodníků (jedna závodnice se 2 psy) z toho 5 z našeho kynologického klubu (Jindřiška Šmejkalová s Deanem,Terka Smolová s Ariel,Petra Březinová s Arnoštem,Veronika Makovcová s Jessie a Jana Procházková s Nellou).

Poslušnosti i obrany probíhali na fotbalovém hřišti nedaleko cvičáku. Počasí se po propršeném pátku a sobotě umoudřilo

Děkujeme Terce Ondráčková že se ujala funkce vedoucí závodu a také děkujeme všem kteří přišli pomoct a fotit. Děkuji také všem kteří na tento den upekli výborné bábovky,perníky,čokoládové kostky,sladké i slané věci k zakousnutí ke kafi i k minerálce a starali se o to aby naši závodníci netrpěli nedostatkem jídla a pití a mohli tak předvést své nejlepší výkony

No a a jak to celé dopadlo? V kategorii ZVV1 se na 1. místě umístila Blanka Krejčí s fenou BOM Bounty Fany Eciloten (187 bodů), na 2. místě Jana Jašková se psem NO Brazil Z Heranovi Vily (182 bodů), na 3. místě Amálie Barošová se psem beaucerona  Audace z Dorky (181 bodů), na 4. místě Petra Vetchá s fenou BOM Bindi (167 bodů), na 5 místě Lucka Dufková se psem NO Gemo Nela od Dalešic (162 bodů) a na 6. místě Denis Šumpela se psem NO Marfy Leryka (136 bodů).

V kategorii ZZO se na 1.místě umístila Petra Březinová se psem křížence Arnoštem (59 bodů), na 2. místě Marie Losová se psem australského ovčáka Coudy Emili Bohemia (56 bodů), na 3. místě Jiří Drábek s fenou československého vlčáka Bella Tara z Blatnických Vinic (56 bodů), na 4. místě Leona Nováčková s fenou NO Wenga Perunius Bohemia (55 bodů), na 5. místě Jana Procházková s fenou malého knírače Nutella Androis (55 bodů), na 6. místě Terka Smolová s fenou border kolie Ariel Devon Exe (52 bodů), na 7. místě Leona Nováčková s fenou NO Tampa Perunius Bohemia (52 bodů), na 8. místě Tomáš Čechovský s fenou BOM Bria Z Krasového Kraje (52 bodů), na 9. místě Veronika Makovcová s fenou jezevčíka Jessie (49 bodů), na 10. místě Jindřiška Šmejkalová se psem pšeničného teriéra Dean Callahan Wanton Buddy´s (46 bodů), na 11. místě Denis Šumpela se psem šeltie Grendy Stříbrné Doly (39 bodů). V této kategorie musel rozhodčí bohužel jeden tým diskvalifikovat a to Kateřinu Šimečkovou se psem rhodéského ridgebacka Enzo Keon Libami.

Chtěla bych poděkovat všem závodníkům kteří reprezentovali náš klub krásnými výkony, předvedli že mají se svými psy krásný vztah a že je práce s jejich psy opravdu baví. Na takové výkony byla radost se dívat i když se tu a tam neobešly bez menších nepřesností, které neutekly zkušenému oku pana rozhodčího. Všem našim závodníkům tedy gratuluji a jsem ráda že bylo na těchto závodech možno v kategorii ZZO vidět tak velikou škálu plemen.

Samozřejmě moc děkujeme všem sponzorům kteří nám darovali věcné ceny a tak si každý závodník mohl kromě diplomu odnést ještě tašku s drobnnostmi.

planeta-zvirat.jpg

b-technik.png

optika.jpg

firma ProEx2000

firma EGLO

 

Za fotky ze závodů moc děkujeme Veronice Makovcové, Haně Urbanové a Amálii Barošové. Za krásné video děkujeme moc Terce Ondráčkové

 

Dne 14.5.2011 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu, které přijel posuzovat pan rozhodčí Jaroslav Venhauer.

Na zkoušky nastoupilo 6 psovodů z našeho kynologického klubu a všichni zkoušku úspěšně splnili. Petra Vetchá s Bindi a Petra Březinová s Arnoštem nastoupili na zkoušku FPr2, Blanka Krejčí s Banny na zkoušku IPO 1 a Martin Falhar s Kirou,Jitka Helanová s Margotkou a Jindřiška Šmejkalová s Deanem na zkoušku BH.

Terén i počasí bylo na stopy ideální a tak obě stopařské zkoušky byly ohodnoceny nad 90 bodů. Na poslušnostech bych ráda vyzdvihla výkon Jindřišky a Deana (pšeničný terier) kteří za tuto disciplínu dostali zasloužených a na toto plemeno téměř neuvěřitelných 53 bodů. Na obrany pak už nastoupila jenom Blanka s Bany a po krásném výkonu si odnesly 92 bodů.Obrany profesionálně odfiguroval Jirka Frank,kterému tímto děkujeme.

Pan rozhodčí posoudil zkoušky spravedlivě a také mu samozřejmě za jeho práci děkujememe.

Gratuluji všem k úspěšnému složení zkoušky, zvlášťe pak Jitce k její první a doufám že ne poslední složené zkoušce

Dík patří také vedoucímu zkoušek Lucce Dufkové.

Videa a fotky ze zkoušek snad brzy budou díky Terce Ondráčkové

 

Dne 28.10.2010 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu které přijel posuzovat pan rozhodčí Milan Oliva.

Na zkoušky nastoupilo 6 lidí. 3 lidi z našeho cvičáku: Petra Březinová s Arnoštem a Lucka Dufková s Kenem na IPO-V a Peťa Vetchá s Bindi na IPO 1. Všichni 3 zkoušky úspěšně splnili.

Počasí bylo na konec října naprosto dokonalé. Terény na stopy ideální (moc děkujeme panu Novotnému že jsme na těchto loukách mohli stopy udělat) a tak se mohl při této disciplíně pan rozhodčí ,jak je jeho zvykem,pořádně vyřádit Poslušnosti i obrany pak již proběhly na našem cvičáku. Poslední část- obrany nám profesionálně odfiguroval Jirka Čejka,moc děkujeme. Pan rozhodčí posoudil zkoušky spravedlivě a doufám že se mu u nás na cvičáku líbilo a že opět někdy přijede

Blahopřeji Peti k jedničce a doufám, že příští rok konečně vyjede na ty výběrové závody

Děkuji Peti Pekárkové že se skvěle zhostila funkce-vedoucí zkoušek a při tom ještě stihla natáčet, takže tady je od ní jako vždy skvělé video,díky

Na konci zkoušek nám pan rozhodčí ještě stihnul rozdat vitamíny od sponzora a tak jsme ukončili naši letošní (a já doufám že úspěšnou) zkouškovou sezónu. Další zkoušky naplánujeme na příští rok a já doufám že budou minimálně tak úspěšné jako tento rok. Také doufám že se příští rok zorganizuje nějaký ten klubový závod a kdo ví,třeba i závod oficiální.....

Takže už se taky těšíte na jaro a novou sezónu???

 

Dne 24.10.2010 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle Kynologické Jednoty Brno které posuzovala paní rozhodčí Marcela Nalezaná.

Na zkoušky nastoupilo 9 lidí z toho 7 z našeho klubu. Na zkoušku ZOP nastoupili: Vlasta Novotný s Bonnou, Martin Falhar s Kirou, Jirka Mȍhwald s Fronym, Pája Dohnalová s Ciri, Terka Ondráčková s Argem, Jindřiška Šmejkalová s Deanem. Na zkoušku ZPU 1 nastoupila Lucka Dufková s Kenem.

Počasí nám přálo. Paní rozhodčí byla spravedlivá a začínajícím psovodům vždy vysvětlila co se od nich na vyšších zkouškách bude očekávat a cestu jak je toho možné docílit.

V podstatě pro všechny psovody (kromě Páji a Jindřišky) kteří nastoupili na zkoušku ZOP to byla první zkouška na kterou se svými psy nastoupili. Myslím si že to pro ně byla dobrá zkušenost a dobré zhodnocení jejich práce. Sami si na vlastní kůži vyzkoušeli co obnáší trénink a samotné nastoupení na zkoušku. Doufám že tato základní zkouška pro ně byla motivací k další práci a přípravě na další zkoušky.

Páji Dohnalový bych chtěla poblahopřát k jejich třetí zkoušce složené za tento rok. Budeme muset zapracovat na stopách a dopilovat chůzi aby si příští rok mohla na ty stopařský zkoušky a třeba i na nějaký ten závod

Jinřišce Šmejkalové bych chtěla poblahopřát ke druhé zkoušce kterou s Deanem tento rok složili. A hlavně k tomu jak obrovský kus práce spolu udělali,je to skoro až neuvěřitelné. A samozřejmě velká gratulace ke skoro přenesení

Vlastovi Novotnému bych chtěla poblahopřát k jejich první zkoušce. Za ten půlrok se taktéž posunuli o obrovský kus dopředu. Do příštího roku přeju minimálně splněnu tu jedničku

Martinovi Falharovi gratuluji k první zkoušce kterou s Kirou splnili, je vidět že spolu s fenkou máte úžasný vztah a doufám že příští rok nastoupíte na další zkoušky nejenom z poslušnosti ale i ze stop.

Terce Ondráčkové k jejich první ( a v žádném případě ne poslední) zkoušce. Je skoro neuvěřitelné jak moc se dá poslušnost za týden dopilovat, blahopřeju

Jirkovi Mȍhwaldovi blahopřeji k neuvěřitelnému zvládnutí psa během  dvou dnů. Doufám že na cvičák začnete zase chodit pravidelně a příští rok už složíte všechny zkoušky na které nastoupíte

A samozřejmě bych chtěla poblahopřát k jako vždy skvělému výsledku na zkoušce ZPU1 Lucce Dufkové,jste šikovní a pořád se dá co zlepšovat,takže proč s tím nezačít hned

Taky bych ráda poděkovala vedoucí zkoušek Petře Vetché a Páje Dohnalové a Petře Pekárkové za natáčení a Páji za krásné video které naleznete zde.

Děkuju všem že na všech zkouškách vystupujete sportovně a předvádíte že máte skvělý vztah se svým psem a že je vidět že výcvik je pro vás i pro vašeho psa zábavou, to je totiž mnohem důležitější než počet dosažených bodů na zkoušce

 

Dne 3.10.2010 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle zkušebního řádu SCH/VPG které posuzoval pan rozhodčí Jaroslav Venhauer.

Na zkoušky nastopilo 7 lidí, 2 háravé feny, 3 neháravé feny a 2 psi. Pavel se zlatým retrívrem Ronnym nastoupili na zkoušku FPr 2, Petra Březinová s Arnoštem, Petra Vetchá s Bindi a Blanka Krejčí s Bany nastopili na zkoušku FPr 1 a Peťa Pekárková s Casey, Pája Dohnalová s Ciri a Terka Smolová s Ariel nastoupili na zkoušku BH. Všichni účastnící zkoušek byli z našeho klubu a všichni zkoušky úspěšně splnili.

Pan rozhodčí Venhauer posoudil zkoušky spravedlivě,poradil nám kde ještě zapracovat a u zkoušky BH tu a  tam přimhouřil oko. Počasí bylo ideální jak pro pachové práce tak pro poslušnosti, ani ne zima ani ne teplo a celý den zataženo,ale nespadla ani kapička.

Zkoušky pořádané na podzim na konci výcvikové sezóny mají ukázat a nějakým způsobem zhodnotit naší celoroční práci. I na těchto zkouškách se ukázalo spostu nešvarů které v nácviku hlavně poslušností stále přetrvávají,je potřeba se nad tím zamyslet a přizpůsobit se v nácviku individualitě každého psa a hlavně systematicky postupavat tak,aby na konci vypadal cvik opravdu tak,jak ho předepisuje zkušební řád!!!

Pája s Cirdou si úspěšným složením zkoušky BH splnili podmínky pro přestup do pracovní třídy a tímto jim gratulujeme

Ještě bych se chtěla zmínit o Peti Pekárkový a Casce. Jejich poslušnost byla témě bezchybná. Všechny zkoušky i závody na které Peťa letos nastoupila se nesly v tomtu duchu. Výkon Peti byl na konci zkoušek pochválen i  panem rozhočím a pan rozhodčí Venhauer nepochválí jen tak za něco Chtěla bych tímto Peti moc poděkovat za předvedené výkony a skvělou reprezentaci naší a hlavně její práce a popřát jí spostu úspěchů nejen s Caskou ale i s jejím dalším psem ať už to bude jakékoliv plemeno.

Samozřejmě děkujeme vedoucí zkoušek Lucce Dufkové a také všem kteří se na nás přišli podívat a podpořit nás a kteří jistě sami se svými psi na nějakou tu zkoušku již brzy nastoupí.

Fotky ze zkoušek naleznete zde, video zde.

 

Dne 10.7.2010 proběhly na našem cvičáku zkoušky dle zkušebního řádu Kynologické jednoty Brno které posuzovala paní rozhodčí Marcela Nalezená.

Na zkoušku ZOP nastopili 2 psi a 2 feny,1 pes nastoupil na zkoušku ZPU1. 4 psovodi byli z našeho kynologického klubu a všichni 4 zkoušku úspěsně splnili.

V 8 hodin ráno jsme s paní rozhodčí a vedoucí zkoušek Petrou Vetchou odjeli na stopu. Už od rána bylo velké horko které se postupem času ještě zvětšovalo. Po příjezdu ze stop náslledovaly individuální poslušnosti ZOP a po ní poslušnost dle ZPU1. Pak následovala skupinová poslušnost ZOP a po ní ZPU1. Celé zkoušky byly ukončené kolem 11 hodiny a tak jsme se naštěští vyhnuli největšímu horku. I tak byla na psech v průběhu zkoušek znatelná únava z tepla,ale nakonec se nám podařilo se s tím úspěšně vypořádat. Paní rozhodčí nám poradila co do příště zlepšit a povzbudila nás do další práce.

Všem kteří zkoušku úspěšně splnili (Petra Březinová s Arnoštem, Blanka Krejčí s Banny, Tereza Smolová s Ariel, a Lucka Dufková s Kenem) gratuluji a děkuji pomocníkům: Vlastovi Novotnému za přenášení psů, a Jarmile Borkové a Maxovi za pomoc při skupinových cvicích.

 

26.6.2010 proběhly na našem cvičáku zkoušky podle národního zkušebního řádu které posuzoval pan rozhodčí Jiří Hammer.

Na zkoušku nastoupilo 6 psů (3 feny a 3 psi). Všichni psovodi se svými psy nastoupili na zkoušku ZZO a všichni ji úspěšně splnili.

Celý den jsme měli krásné počasí,pan rozhodčí se na nás usmíval a naši čtyřnohý parťáci se snažili předvést co nejlepší výkony. Po úspěšném zakončení zkoušek jsme na cvičáku zůstali a probíhalo grilování až do večerních hodin.

Všem kteří se zkoušek zúčastnili (Petra Vetchá s Bindi, Kristýna Kazdová s Dennym,Terka Smolová s Ariel, paní Šmejkalová s Deanem, Pája Dohnalová s Ciri a Petra Březinová s Arnoštem) gratuluji a přeju hodně úspěchů do dalšího výcviku. Děkujeme panu rozhočímu za spravedlivé posouzení zkoušek a v neposlední řadě děkujeme vedoucí zkoušek Blance Krejčí a pomocníkům: Pavlovi Kašíkovi a jeho Ronymu, Lucce Dufkové a Tereze Ondráčkové bez nichž by zkoušky proběhnout nemohly.

Děkujeme taky Petře Pekárkové za dokumentaci zkoušek a její video ze zkoušek.

Fotky ze zkoušek naleznete zde, video naleznete zde.