Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázka výcviku psů veřejnosti 18.6.2011

20. 6. 2011

skupina-1.jpgV sobotu ve 12:00 se nás většina sešla na Sokolském stadionu a začali jsme vše připravovat na akci,která měla začít ve 13:00. V jednu hodinu bylo na stadionu pár přihlížejících lidí tak jsme se začátkem počkali asi 10 minut. Nakonec i přes občasné krátké sprchnutí nám bylo všeho všudy napočítáno ke stovce diváků.

Program zahájila Peťa se svými téměř půlročními maliňáčky. Ukázala nácvik přivolání a odvolání štěňat od lidí a psů.

Další na programu byla poslušnost ve skupině. Ta se nám vcelku povedla až na malé zaškobrtnutí 2 psovodů při povelu vpravo vbok .V řadě cvičilo poslušnost 11 psovodů. V takovémto počtu psů jsme nikdy nikde poslušnost vyzkoušet nemohli už jen kvůli prostoru, který je na takovouto řadovku potřeba. Psovodi i psi to zvládli perfektně a patří jim velké poděkování.skupina-lidi.jpg

Pak jsme vyzvali přihlížející diváky, aby si vyzkoušeli některé cviky se psy,kteří dané cviky už zvládají na povel a nebo aby přišli se svými psy,které chtějí nějaký cvik naučit. Myslím, že se většině dětí moc líbilo, když si mohli přivolat psa, který byl stejně velký jako oni sami,nebo mu dali povel lehni nebo sedni a on je poslechnul.

Po té jsme předvedli poslušnost,odložení za pochodu a v klusu, metrovou překážku a aporty se třemi belgičáky.

Pak opět dostali prostor přihlížející divácí,aby si mohli vyzkoušet cviky s našimi nebo jejich psy a aby se mohli zeptat na cokoliv ohledně výcviku a výchovy.

pavel.jpgZávěrečná ukázka byla ukázka obran. Peťa s Bindy předvedli vyštěkání, prohlídku a doprovod pachatele s pokusem o útěk a přepadení psovoda. Nakonec náš figurant Pavel Kašík zkusil Bindi utéct a zastrašit jí výstřely ze startovací pistole. Bindi ovšem předvedla krásné nekompromisní zadržení i přes to, že jí v cestě stály krabice.

Po ukázkách výcviku se začalo soutěžit. Soutěžili děti v různých hrách se psí tématikou. Děti měli poznat některá z plemen,která se ukázek zúčastnila, seřadit plemena psů od nejmenšího k největšímu, rozeznat vlka od psů domácích, házet míčky do makety psí tlamy, poskládat rozstříhaný obrázek psa a najít rozdíly mezi dvěma obrázky psa. Další soutěží bylo obíhání 2 nebo 4 maket (podle věku dítěte) používaných při výcviku psů na čas. Všechny děti byly za svoje výkony oceněny sladkostí a věcnou cenou.

Myslím si, že se nám tato akce podařila,děkujeme těm, kteří se na nás přišli podívat a všechny zveme na další ukázky výcviku psů, které budou probíhat 17.9. a začátkem října. Tyto akce představí výcvik agility, dogfrisbee a tance se psem.

Největší dík patří samozřejmě všem těm,kteří se ukázky zůčastnily a pomohli s organizací a průběhem celé akce.

Fotky od Verči Makovcové najdete zde a její krásné video zde.Video které natáčela internetová televize Třebíč naleznete zde.

Všechny 3 akce jsou financovány z grantového systému města Třebíč.

logo-gs-zm.jpg