Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá ukázka výcviku psů veřejnosti 17.9.2011

30. 9. 2011

V soobotu 17.9 jsme připravili na Sokolském stadionu ukázky výcviku flyballu a agility. Akce byla pořádána v rámci doprovodného programu závodů na kolech.

predvadecka.jpgJako první proběhly ukázky flyballu. Ukázek tohoto,pro mnoho lidí neznámého,sportu se zúčastnili členové jak kynologického klubu Třebíč tak členové agility klubu Třebíč kteří tento psí sport trénují. Po rozběhání všech psů překonal každý pes celou flyballovou dráhu. Flyballové ukázky končily ukázkami nácviku střídání psů na startu. Po zkončení ukázek flyballu si mohli sami přihlížející vyzkoušet jak se cítí pes při překonávání dráhy a jak moc je flyball opravdu napínavým sportem v rámci soutěže dvojic.predvadecka-2.jpg

Jako další proběhly ukázky agility. Těchto ukázek se opět zůčastnili jak členového našeho klubu tak členové aility klubu Třebíč. Po zaběhnutí připravené tratě se všemi psy byla vyhlášena soutěž pro děti při které si děti mohly zkusit jaké to je zapamatovat si parkur složený z 10 překážek a vést po něm svého kamaráda který neví kudy trať vede.Tato soutěž se dětem velice líbila a nutno podotknout že se jí velice predvadecka-3.jpgdobře zhostili i velice malé děti Po této soutěži si kdokoliv z přihlížejících mohl zkusit zaběhnout připravenou trať se psem který agility už nějakou dobu zná nebo si vyzkoušet nácvik některých překážek se svým vlastním psem. Naši členové také zodpovídali dotazy ohledně výcviku nebo výchovy psů.predvadecka-4.jpg

 

Na konec programu proběhla ještě jedna ukázka běhu agility a byla vyhlášena poslední soutěž,při které měli děti překonávat parkur složený z agility překážek v co nejrychlejším čase.

Všechny děti byly samozřejmě za své výkony odměněny sladkostmi a věcnými cenami.

Myslím,že akce se nám povedla. Děkujeme všem kteří se na nás přišli podívat a zveme všechny na poslední předváděcí akci která se bude konat 8.10 tentokrát na téma dogfrisbee a tanec se psem.

predvadecka-5.jpg

 

Velké dík patří opět všem těm kteří přišli pomoct s organizováním akce

Fotky z této akce od Ivety Tóthové najdete zde a zde.Další fotky od Verči Makovcové najdete zde a fotky od Petra Šmejkala najdete zde.

Všechny tyto akce jsou financovány z grantového systému města Třebíč.